Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Osetljivost američkih ciklida  (Read 3387 times)

Offline stsasa

• Član
Osetljivost američkih ciklida
« on: 04 December, 2011, 22:05:02 »
Nije ona skromnog kolorita kada naraste. Osetljiva je na zamenu vode, ako se voda menja kao kod ostalih riba polako umire. Ako skupi rep to je posledica toga. Ja sam je ima par puta. Lepa eiba. Nisam je video dosta dugo u prodaji pa verovatno jeste retkost kod nas.

Offline mandalorian

• Član u razvoju
  • **
« Reply #1 on: 05 December, 2011, 23:09:02 »
Znaci ako se mijenja recimo 20-30% vode sedmicno, to nije dobro za njih (ako sam te dobro shvatio)? Ja sam na netu nalazio podatke da je ta vrsta osjetljiva na slab kvalitet vode, pa sam pomislio da to podrazumjeva i redovnu zamjenu dijela vode, odstajalom cistom vodom.
"WTF Runkle?!"

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #2 on: 06 December, 2011, 08:00:20 »
Kod zamene vode kao kod ostalih riba mislim da se ne podrazumeva ne zamena vode, nego sporije dolivanje. Znači tanko silikonsko crevo i slavinica, staviš kantu na visinu i pustiš da ti recimo cela kanta istekne za 2-3 sata. I nipošto više od 1-3 vode, najbolje oko 20%.
Loš kvalitet podrazumeva količinu azotnih jedinjenja na prvom mestu, pa tek onda ostale stvari. U principu veliki deo riba iz Južne Amerike je osetljivo na promenu vode (pa čak i diskus verovali ili ne), a prvenstveno su osetljivi na manje količine nitrita i nitrata. Za ovu zamenu vode sam čuo od jednog staaarog Zemunskog akvariste i moram priznati da nisam imao živaca da primenim metodu, ali ako su ribe iz amazona, mislim da bi se moralo pribegavati ovom načinu...

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #3 on: 06 December, 2011, 08:20:04 »
Podrazumeva se da je voda istog kvalteta, temperature kao i voda iz akvarijuma i koja je odstojala barem tri dana...

Offline Bauk011

• Značajni član
« Reply #4 on: 06 December, 2011, 12:12:02 »
Dobro kad kazes odstajala voda. Da li stavis rasprsivac da voda malo cirkulise ili nista...samo ostavis da stoji?

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #5 on: 06 December, 2011, 12:16:11 »
Uf...
Pa najbolje i da cirkuliše (neka potapajuća pumpa) i raspršivač. U stvari najbolje je staviti neki hang on filter sa slojem aktivnog uglja (otvoriš izvadiš jedan sunđerčić, staviš malo aktivnog uglja u najlon čarapi) i raspršivač, ali ipak mislim da ne treba preterivati. Mislim da je dovoljno rsapršivač, a ovo svakako ne bi bilo s goreg...

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #6 on: 06 December, 2011, 12:46:40 »
Ja kod diskusa, bez obzira što u životu nisu videli amazon, jer su hibridne forme u većini akvarijuma imam žensku najlon čarpu napunjenu tresetom u bio filteru, što ima stvara i boju i vodu punu tanina koji su prirodni antibiotik, te mislim da ukoliko neko drži divlju ribu iz Južne Amerike nije s goreg da razmisli i o ovome.
Tanin je prirodna stvarčica koja sadrži fluvinsku i huminsku kiselinu, koja osim što drži dobru ph vrednost deluje kao prirodni antibiotik i jača imunitet riba...

Offline Bauk011

• Značajni član
« Reply #7 on: 06 December, 2011, 14:22:21 »
Ja sam ranije punio kanistre cesmovacom i samo turim rasprsivac 1-2 dana, to bi trebalo, po teoriji, da odstrani hlor, a i to sto se voda mreskolji pomaze da se neubudja. Ovaj savet sa tresetom cu sigurno probati, znam da ga koriste za sve i svasta... A inace imam aq gde su mi samo ameri, sitni. tetrice i sl. ali nikako da zazivi kako treba...Imam i ramireze koji su od svih riba koje imam u nekom sirotom stanju, lepo jedu ali nikako da porastu...mozda neko moze da pomogne?!

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #8 on: 06 December, 2011, 14:35:36 »
Ja sam ranije punio kanistre cesmovacom i samo turim rasprsivac 1-2 dana, to bi trebalo, po teoriji, da odstrani hlor, a i to sto se voda mreskolji pomaze da se neubudja.
Zapravo vazduh koji se ubacuje pomoću pumpe (kompresora) sadrži i deo atom čistog kiseonika koji se vezuje za amonijak (koji je veoma otrovan) i prevodi ga u nitrite (koji su manje opasni), i konačno kiseonik koji se vezuje za nitrite prevodi ga u nitrate koji su bezopasni za ribe.
Hlor odstranjuje aktivni ugalj, zato sam ga i pomenuo, ali mislim da to i nije toliko bitno, mnogo je bitnija ona priča u gornjem pasusu...

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #9 on: 06 December, 2011, 15:27:14 »
Ljudi odoste u off.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 April, 2018, 04:13:57

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154746
  • Total Topics: 9327