Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Akvarijum 200l 3D View Effect by Urban  (Read 8985 times)

Offline kronos1

• Početnik
  • *
Re: Akvarijum 200l 3D View Effect by Urban
« Reply #30 on: 02 December, 2011, 22:45:18 »
Ne dok se ne javi potreba ili zelene alge (ancitrus).

Hvala :)

Offline kronos1

• Početnik
  • *
« Reply #31 on: 08 December, 2011, 13:57:43 »
Ubaceno dole novo kamenje,nasao sam tamnu varijantu,sivkasto-crno kamenje,tako da sada imaju izbor od 4 nove pecine i jos 4 imaju u 3d pozadinu,neka se snalaze.
Sto se tice algara ancitrusa, imaju trip da se zalepe na staklo gde udara maximalni mlaz vode koja izlazi iz pumpe. Svakako naci pljosnat kamen bilo je inspirativno i interesantno,stojati na mestu gde inace bude Dunava recimo 4-6m dubine

Offline stefanovic^v

• Član
  • Veljko Stefanovic
« Reply #32 on: 08 December, 2011, 21:32:24 »
Kamenje je ok.
Nikako mi se ne svidja ovo svetlo i ove plasticne biljke,a  i podloga je suvise krupna.
Ni pozadina nije bas najprirodnija ali moze da prodje.
Ciklidi su zakon ;)

Offline brod

• Napredni član
« Reply #33 on: 09 December, 2011, 00:14:51 »
Druze moj prvi ak je takodje bio lightshow i svi su me prozivali i smejali mi se,pominjali da mi jos fali disco ball...ali u tom momentu mi je moj ak bio naj lepsi. Dimenzije su ti neobicne ali u pozitivnom smislu,pozadina takodje u principu neobican koncept. Meni se licno ne dopada to vestacko bilje a sto se tice svetla nije prirodno ali privlaci paznju. Hocu da kazem ako se tebi tako dopada samo furaj svoj fazon jer ipak je to tvoj deo namestaja (da se tako izrazim) i bitno je da tebe cini sretnim. Ribe se lako priviknu na svetlo a uvek mozes da ga promenis kada ti dosadi.
Sve pohvale za haubu i postolje

Offline kronos1

• Početnik
  • *
« Reply #34 on: 10 December, 2011, 12:14:12 »
Hvala svima na komentarima. E sada sto se tice podloge na koju mnogi misle da je ne ok, sa obzirom da sam na svojim pocecima bavljena aqkvaristikom forsirao pesak i upoznao sve njegove mane i vrline ,kod velikih akvarijuma sam se odlucio na varijantu sljunka prosejanog zbog lakseg odrzavanja,ovo mi je 4ti veliki akvarijum(preko 100l) u koji sam stavio sljunak.
U konsultaciji sa aqvaristima oko mene znaci ljudi koji se bave aqvaristikom preko 20 i kusur godina svi govore da je prava odluka sljunak-ili sitni kamencici. Pesak je mnogo tezi za odrzavanje i na turbulenciju pumpe. No nekako i meni se sada svidja prica sa sivim Dunavskim peskom jer mi je pozadina sivkasta
i imam kamenje koje sam izabarao bas iz Dunava,sivkasto,samo iz jednog razloga,ne volima svetlo kamenje jer kada se uhvate alge na njega bude mi isuvise kontrastno.
Vracam se opet na osvetljenje, na fotografijam stvarno izgleda kao light show,ali definitnivno fotoaparat povecava kontrast i jacinu boje a u stvarnosti nije toliko jaka boja i kontrast. Tako da zasada ostajem na tome-nemam problema sa algama i nemam prirodnih biljaka koje zahtevaju pro osvetljenje.
Sto se tice razlicitih ukusa-nekako mi vecina vas "kolega" po aqvaristice pravite sve tako slicno kao po nekom sablonu, dok posecujuci inostrane sajtove i "kolege"aqvariste po belom svetu imaju mnogo drugaciju i smeliju viziju dizajna i koncepcije u aqvaristici.
Sada da li ja pratim trendove ili preterujem sa mojim dizajnom..ne bih sebe da ocenjujem, ali znam da sam i ja pre 15tak godina stavljao pesak i sijalice i neonsko osvetljenje, no sada mislim da sa ovim eksperimentisanjem zelim da dovedem nivo aqvaristike na moderne 2011,2012,2013..(ako ne bude smak sveta :) )
U svakom slucaju ja nisam rekao nikad nista lose za nijedan akvarijum od vas clanova ovog foruma, posmatram i dobijam nove ideje ne samo ovde vec na mnogo drugih sajtova i prica.
3D pozadina je ovako ispala jer sam hteo da napravim kompromis za dizajn i funkcionalnost. Cak sam i na youtubu video da mnogi forsiraju ovo stepenasto kamenje-cigla fazon.
Sto se tice nabavke gotove 3d pozadine-naduvase brate cenu kao da je od zlata-a tako je lako napraviti..samo treba imati umeca-ko zna, zna.
S postovanjem
kronos1

Offline filter boy

• Značajni član
« Reply #35 on: 10 December, 2011, 16:12:31 »
Pozdrav!
Stavi obavezno dunavski pesak veoma podseca na njihov prirodni u jezeru.Neslusaj te akvariste koji te savetuju da ostavis sljunak,oni gaje nesto sasvim drugo,a njihovi saveti idu dotle da nesavetuju menjanje vode osim dolivanje kad ispari...old school... :laugh:
Pesak sluzi i u medicinske svrhe jer ribe sa njime ciste skrge....a njihovo prirodno ponasanje je i da ga prosejavaju ustima i nalaze hranu..
Sto se tice trendova akvaristike u svetu,ti uglavnom mislis na americke akvarijume koji su osvetljeni sa lajt show svetlom,a akvarijumi su im puni plasticnog bilja,sarenog sljunka,raznih potopljenih brodova i dvoraca..ronioca i raznih drugih figurica koji su povezani za vazdusnu pumpu...a izbor riba im se svodi na ubaci sve i svasta,nevodeci racuna ni o izboru kontinenata...Naravno ima i profesionalaca i odgovornih hobista koji nespadaju u tu grupu,ali na video sajtovima ima gomila ovih amaterskih!

Offline stsasa

• Član
« Reply #36 on: 10 December, 2011, 18:28:25 »
Ja sam pristalica ako nešto radi ne menjaj. Nekim ribama jeste pesak neophodan. Mislim da će ove sasvim lepo funkcionisati sa šljunkom. Meni se pesak pokazao kao izuzetno nepraktičan. Držim ga samo gde moram zbog načina zivota riba. Sitni šljunak prestavlja odliščan kompromis ali se teško nalazi u prirodnoj boji.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 October, 2018, 11:24:34

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 112
  • Online Ever: 450