Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Akvarijum 200l 3D View Effect by Urban  (Read 8760 times)

Offline kronos1

• Početnik
  • *
Re: Akvarijum 200l 3D View Effect by Urban
« Reply #20 on: 30 November, 2011, 20:32:33 »
Zar nije cilj dovesti akvaristiku do extrema, svi vi govorite da zelite da pruzite najprirodnije moguce okruzenje ribama koje nisu nikad ni videle prirodu, rodjene su u ko zna cemu,odrasle u praznim staklenim akvarijuma..ribe nisu kupile mene,vec sam ja kupio njih. Sledeci projekat ce biti jos extremniji,ako niko nije dosad radio to ovde,eto ja sam zapoceo ;)

Offline ZappafisH

• Član
« Reply #21 on: 30 November, 2011, 22:50:40 »
'Svak je gazda svom staklu'... tako glasi prvo pravilo ciklidaristike ali odmah zatim sledi pravilo 'poslusaj ponekad savjet kolege svog ,mozda je u pravu'  :grin:...ne vidim sta tu treba dovoditi do extrema ali mislim da simuliranjem prirode umanjujes stres ribama i u tome i jeste sva car ovog hobija...iskreno odavno nisam cuo nesto bezveznije ''ribe nisu kupile mene,vec sam ja kupio njih'' pa daj kolega nismo djeca...iako se nekima od nas svidja da pravimo disco-light kombinacije u akvarijumu  :) puno srece i bez ljutnje...pozzz

Offline Bauk011

• Značajni član
« Reply #22 on: 01 December, 2011, 00:00:05 »
Zar nije cilj dovesti akvaristiku do extrema, svi vi govorite da zelite da pruzite najprirodnije moguce okruzenje ribama koje nisu nikad ni videle prirodu, rodjene su u ko zna cemu,odrasle u praznim staklenim akvarijuma..ribe nisu kupile mene,vec sam ja kupio njih. Sledeci projekat ce biti jos extremniji,ako niko nije dosad radio to ovde,eto ja sam zapoceo ;)

Ovo mi zvuci na ono, "igracu se boga, samo zato sto mi se moze, a i zabavno je(meni)"...

Ova tvoja parola nije bas na mestu!

Offline kronos1

• Početnik
  • *
« Reply #23 on: 01 December, 2011, 00:43:09 »
Interesantno je kako je tema skrenula, vidite kolege drage kompletna moja reakcija u postovima je bio odgovor na provokativne postove koje su postavljani ovde od strane nekih clanova.
Dakle akvaristikom se bavim jos od 1996god. nisam amater niti povremeni hobista, prozvati nekoga da se igra boga je cista besmislica, jednostavno u mom dugogodisnjem aqvaristickom stazu znam kakvo osvetljenje ide i kakvi uslovi su za ribe "potrebni".
Ciklidi su zaista nesto sto me fascinira, sa obzirom da sam pre drzao i uspesno razmnozavao hemihromise dosao sam do jednog interesantnog zakljucka:
Imao sam kombinaciju belog neonskog osvetljenja, maticni par nije bio zainteresovan za potomstvo,onog trenutka kada sam ubacio plavu neonku u kombinaciji sa belom, maticni par je poceo predivno menjanje boje krljusti i uskoro je usledio mrest i malci. Dakle koliko god zvucalo ovo cudno nekima eto plavo osvetljenje je pomoglo ovde. Da se uverim u to isto sam probao par meseci kasnije ponovnim ubacivanjem plave neonke i mrest je usledio opet.
Sledeca stavka: zeleno osvetljenje-idealno za suzbijanje zelenih algi,smanjuje se rast ili cak potpuno eliminise i drzi se u granicama normale.
Crvena boja: recimo privlaci flavuse ka povrsini vode,stalno su u delu akvarijuma gde preovladjuje crveno osvetljenje.

Dakle uopste se "ne igram" sa ciklidima neko pokusavam da pronadjem neki optimalni uslov za njihov udoban zivot.

Sto se tice peska, imao sam losih iskustva sa peskom u nekim prvim akvarijumima sto sam imao, zato sam recimo izbegavao pesak, no prihvatam savet nekih clanova i u nekom narednom periodu cu svakako zameniti pesak u ovom mom projektu i ubaciti jos koji flet kamen i konstruisat jos koju pecinicu.

Ako se neko nasao prozvanim u mojim postovima-nije cilj nekoga ispljuvati nego dobronamerno posavetovat,ipak svako moze uvek nesto novo nauciti.
S postovanjem
Ljuba

Offline bojan74

• Veoma napredan član
« Reply #24 on: 01 December, 2011, 08:48:09 »
luna park za ciklide  :laugh:

Offline stsasa

• Član
« Reply #25 on: 01 December, 2011, 14:56:50 »
Meni se dopada. Mislim da im svetlo ne smeta toliko a i ribe vide drugačije od nas tako da im možda obično svetlo smeta više. Pošto nisam pristalica pozadina ova mi se čini kao odličan kopromis funkcionalnosti- praktičnosti-izgleda. Mislim da je akvarijum ovde deo nameštaja i da se bez ostatka prostorije ne može steći prava slika. Mislim da je ribe pažljivo birao i da sa pozadinom imaju kontras a crveno svetlo taj kontrast svodi na razumnu meru. Kada se ribe razmnože biće ih različitih veličina pa će se povećati dinamoka i prirodnost. Svako ima svoj ukus i to treba poštovati.

Offline kronos1

• Početnik
  • *
« Reply #26 on: 02 December, 2011, 15:49:11 »
Meni se dopada. Mislim da im svetlo ne smeta toliko a i ribe vide drugačije od nas tako da im možda obično svetlo smeta više. Pošto nisam pristalica pozadina ova mi se čini kao odličan kopromis funkcionalnosti- praktičnosti-izgleda. Mislim da je akvarijum ovde deo nameštaja i da se bez ostatka prostorije ne može steći prava slika. Mislim da je ribe pažljivo birao i da sa pozadinom imaju kontras a crveno svetlo taj kontrast svodi na razumnu meru. Kada se ribe razmnože biće ih različitih veličina pa će se povećati dinamoka i prirodnost. Svako ima svoj ukus i to treba poštovati.

Zahvaljujem.
Konacno da je neko shvatio poentu ovog mog dizajna, uklopiti u renoviranu sobu akvarijum zna biti izazov.
Gledacu da uz savete i svoja razmisljanja jos poboljsam utisak i kvalitet kako za ribe tako i za vizuelni efekat.

Offline krofnica

• Značajni član
« Reply #27 on: 02 December, 2011, 16:58:41 »

Konacno da je neko shvatio poentu ovog mog dizajna, uklopiti u renoviranu sobu akvarijum zna biti izazov.

...mozda sam lud, ali ja sam namestaj uklapao prema akvarijumu :)

Offline kronos1

• Početnik
  • *
« Reply #28 on: 02 December, 2011, 18:29:36 »

...mozda sam lud, ali ja sam namestaj uklapao prema akvarijumu :)

pa dobro moze i tako, meni je najgore kada vidim akavrijum koji izgleda super sredjen,a hauba i postolje ocaj, potpuno odudaraju od ostalog dela namestaja ili prostorije u kojoj se nalazi.

Sada jedno pitanje: preporucujete li ubacivanje nekih cistaca ili muljara u ovaj moj aq?

Offline stsasa

• Član
« Reply #29 on: 02 December, 2011, 20:47:32 »
Ne dok se ne javi potreba ili zelene alge (ancitrus).

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 July, 2018, 01:15:06

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348