Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: puko termometar u vodi !!!  (Read 6883 times)

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
puko termometar u vodi !!!
« on: 26 October, 2011, 00:38:40 »
Drugari,pre neki dan sam,ne znam ni sam kako,polomio akvarijumski termometar i desilo se sledece:puklo je spoljno staklo,ona crvena tecnost nije iscurela ali su se zato oni sitni komadici(mislim da je to olovo) rasuli po celom akvarijumu.Pokupio sam dobar deo istih mrezicom za hvatanje riba ali je jedan mali deo najsitnijih kuglica ostao u vodi i pomesao se sa peskom.Moje pitanje je sta da radim i ima li opasnosti po ribe?
Molio bih da mi odgovor da neko ko je potkovan znanjem iz hemije i da se ne lupeta svasta tipa 'olovo je otrovno' i sl. jer to znam i ja nego bih molio da mi se konkretno napise sta i kako.U taj akvarijum treba da dodju Tropheusi za koji dan i ne bih da mi odmah crknu a nisam ni poceo da ih gajim.p.s.u akvarijumu je trenutno nekoliko riba i sve je ok.Ocekujem brze odgovore. HVALA
« Last Edit: 04 January, 2013, 21:37:43 by nedara »

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
Re: HITNO POTREBNA POMOC!!!
« Reply #1 on: 26 October, 2011, 00:45:46 »
Iako ne zelis laicke odgovore, osetio sam potrebu da se javim i kazem ti da ne brines isuvise oko toga toliko.
Po mom laickom misljenju, mislim da je bitno sto ziva nije iscurela, vec ti je ispalo samo olovo koje sluzi da oteza termometar.
Ono na sta bih ja vise obratio paznju da se to meni desilo je na staklo.
Probaj da zahvatis taj deo peska gde je to palo i izbacis ili rasejes, da ribe ne bi dohvatile neki komad dok rovare pesak.
Izvadi kuglice i prosej taj pesak tu, mislim da bi sa vodom trebalo da bude sve OK.

Eto, ako nista drugo, da te utesim malo, jer po mom, ponavljam, laickom misljenju mislim da ce biti OK.

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #2 on: 26 October, 2011, 00:46:08 »
Inace,radi se o ovom termometru

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #3 on: 26 October, 2011, 00:46:44 »
nece im nista faliti sem ako nisi mislio da jedes ribe a ni onda ni tebi nece nista faliti to znaju svi lovci koji su lovili prepelice koliko su oni olova pojeli pa jos nicu crkli

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #4 on: 26 October, 2011, 00:49:44 »
Inace,radi se o ovom termometru

To govno je i meni puklo u jednom akvarijumu pre par nedelja, ali iznad olova.
Trudim se da uvek uzimam one duguljaste zute, ako znas na koje mislim.
Deluju mi nekako izdrzljivije.

Ne brini se Spajke, 99% sam siguran da ce sve biti OK.

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #5 on: 26 October, 2011, 00:50:19 »
Ljudi,nadam se da ste u pravu jer sam ga ja milion puta koristio u ribolovu i igrajuci se kao mali sa elektricnim vozicima gde je svaka lokomotiva imala olovo da bi bila teza.Pretpostavljam da nesto sto je toliko stetno ne bi stavljali u decije igracke.Ali ne znam kako se ponasa u vodi,kako oksidira i sl. Petre,u pravu si za staklo,sutra cu jos jednom taj cosak akvarijuma da prosejem...mada vec jesam nekoliko puta samo je problem bio sto su neke kuglice olova presitne.Posto ima vise vrsta olova,pretpostavljam da ne bi stavljali neke otrovne vrste u neposredan kontakt sa ljudima...

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #6 on: 26 October, 2011, 00:57:49 »
Pazi, ja sam kao mali progutao olovnu kuglicu za stoni fudbal.
Isao kod doktora, pa na rengen, i covek rekao da ce biti sve OK, i da ce to samo od sebe "izaci".  :laugh:
Nisam se otrovao, niti bilo sta slicno.

Slazem se sa tobom po pitanju oksidacije i slicnog, i mene bi to brinulo jer se ne razumem u to, ali ono sto mozes da uradis je da izbacis taj deo peska i ne mislis.
Eto, to bih ja uradio kod mene, jer su to olovne kuglice koje struja nije mogla da odnese daleko od mesta gde su pali delovi termometra.
Ponavljam, vise bih se zabrinuo za staklene opiljke.

Bice OK Spajke, samo prosej dobro ili izbaci malo peska odatle.

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 26 October, 2011, 01:00:35 »
Ne verujem sta si ti progutao kao mali :) Pa ti bio ludji od mene u detinjstvu :laugh: :laugh: Sutra cu prosejati ponovo a i ako ostane jedna kuglica od pola milimetra mislim da nece biti nista strasno.U svakom slucaju hvala na pomoci,sad sam se smirio :)

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #8 on: 26 October, 2011, 01:13:32 »
u aq sa diskusima pre jedno 10 godina smo drzali bilje sa olovnim trakicama da bi bilje bilo na dnu iz razloga jer cim si ga stavio u neki sud sa peskom diskusi su ceprkali
u gomili radnji se bilje i dalje otezava sa olovnim trakicama i stampaju sve novine sto citamo

Offline milandinja

• Član
« Reply #9 on: 26 October, 2011, 10:46:37 »
Bez brige imao sam olova godinama obavijeno sa korenom biljke tako je i sraslo u podlozi. Opusteno!!!!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 October, 2018, 05:24:51

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154905
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 99
  • Online Ever: 450