Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Tehnike pravljenja DIY pozadina  (Read 18529 times)

Offline No.1

• Veoma napredan član
Re: Tehnike pravljenja DIY pozadina
« Reply #30 on: 17 December, 2013, 22:19:26 »
Nase koleke akvaristi vec pomenuti prave izvanredne pozadine. Hmmm, ljubitelj sam istih ,neke pravio ,medjutim , uvek se trudim da ako mogu, svakom  preporucim, da debljina pozadine zauzme ako je moguce sto manji prostor u akvarijumu. Koliko je Petre tvoja prva pozadina u tom manjem akvarijumu oduzela od litraze? Pisali smo vec o raznim tehnikama ,,reljefnog rezbarenja,, stiropora, dodao bi jos i aceton i lemilicu . Kao isto tako dobro sredstvo. Sa plamenom svece, upaljacem ako nikad niste radili mora se biti dosta obazriv i skoncentrisan poslu. Zacas posla moze se probusiti pozadina ili stanjiti nepaznjom veci deo stiropora, isto vazi i za ostala sredstava za ,,rezbarenje,,. Za lepljenje pozadine na staklo nista nesto spec. obican silikon, moze najjeftiniji cs23 ,odlicno lepi. S tim da bi dodao da sam ja svoju pozadinu naravno dodatno po ivicama izlepio silikonom , kako voda ne bi ulazila iza pozadine. Nije potrebno dodatno rezanje pozadine , urezivanje, da bi dobro legla , na staklo , premazana silikonom. Ali je pozeljno kao sto rece Brod da se podupre necim da bolje ,,uhvati,,. Ova Brodova pozadina mi je vrlo, vrlo interesantna, mada rekoh nisam ljubitelj pozadina vecih ,na ustrb vode u akvarijumu.Volim pozadine koje odisu prirodnosnju , sto prirodnijim ambijentom, postojbine riba ili barem nesto priblizno .
« Last Edit: 17 December, 2013, 22:21:51 by No.1 »
Akvaristika, to je moja ljubav !

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
11 December, 2018, 12:03:57

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154929
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 80
  • Online Ever: 450