Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Veštacka inkubacija ikre - THUMBLER + Uticaj tumblerovanja na kasnije mrestove!  (Read 29366 times)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Last Edit: 22 February, 2013, 16:55:34 by nedara »
Pozz
Piroman

Offline zdule

• Značajni član
Re: Thumbler u akciji
« Reply #1 on: 29 October, 2005, 23:20:24 »
Stvarno dobar thumbler jesi li nasao negde kako su ga napravili? Kada smo vec kod "ranog cedjenja" evo ga moj rekord u pitanju su maswe slikano je 2-3 dana posle cedjenja i to su sada fine, debele i zdrave mladje.

ZDule...

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
Re: Thumbler u akciji
« Reply #2 on: 30 October, 2005, 00:04:40 »
Evo slika tog thumbler-a:

Pozz
Piroman

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
Uticaj tumblerovanja na kasnije mrestove!
« Reply #3 on: 06 November, 2005, 20:35:12 »
Zanima me da li ovaj metod ima uticaj na mladj da kasnije ne nosi jaja?
Deluje glupo pitanje, ali sam na netu nalazio informacije da zenke koje su odrasle van usta kasnije nece da nose. Problem je u tome sto imam 3 zenke Melanochromis interruptus-a i nikako da iznesu. Jedna je nosila 3 puta i nista!
Kakva su Vasa iskustva po ovom pitanju!?
Salut!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
Re: Uticaj tumblerovanja na kasnije mrestove!
« Reply #4 on: 06 November, 2005, 22:35:07 »
Misljenja su podeljena, ja licno mislim da nema uticaja, ali je sasvim moguce da totalno gresim...
Pozz
Piroman

Offline Preki

• Značajni član
  • Pa ti sad zamisli kakav li mu je tek ćale !
« Reply #5 on: 06 November, 2005, 23:18:47 »
Lucky koliko izdrze sa jajima u ustima?

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #6 on: 06 November, 2005, 23:23:10 »
Veoma kratko, najvise 3-4  dana. Pazi meni je opaka guzva u akvarijumu i moguce da ih druge ribe smaraju, ili da ih muzjak ne oplodi! Ipak sam zeleo da razjasnim da li je moguce da postoji uticaj toga sto nisu normalno isnesena!
Salut!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline Preki

• Značajni član
  • Pa ti sad zamisli kakav li mu je tek ćale !
« Reply #7 on: 06 November, 2005, 23:30:16 »
Onako koliko ja kapiram normalno iznesene zenke brze pronesu ceo period. a ovim stripovanim treba vise vremena da skapiraju sta uopste rade. Po meni utice dal je prirodno ili thumblerovano..
   Ovo sa neplodnim muzjakom je verovatnije nego guzva i umlacivanje od strane drugih riba.

Offline MILPER

• Veoma napredan član
« Reply #8 on: 07 November, 2005, 01:17:54 »
Lucky istih problema sam imao  sa Melanochromis auratus-ima.
Imao sam muzjaka starog 2 godine i 3 zenke stare nesto preko godinu dana, znaci polno zrele......Konstantno su zenke nosile ikru,ali samo 3-4 dana...
Nedavno sam sve Malawi ciklide rasprodao-podelio, i auratusi su zavrsili kod mog prijatelja u akvarijumu od 80 litara, gde su se odmah izmrestili i zenka(e) je iznela iz prvog puta!?

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #9 on: 07 November, 2005, 10:37:40 »
Sad dali veštački odgoj malaca /mislim na oduzimanje jaja iz usta odmah ili do 3 dana iz usta /utiče na kasnije mrestove teško bih sad rekao da,a ne mogu reči nit ne.
Medjutim ta je metoda vrlo popularna kod nekih odgajivača,mada je ,ako se ne postupa po pravilima,jako riskantna,jer je % izleglih malaca na odnos jaja vrlo nizak /50%/ i te se metode običan akvarista nit ne prihvača,nego se koristi polunaravna /oduzima se mladj iz usta nakon 18-tog dana/.
Naravno da,ako se vratim na tumblerovanje,čin kao takav ne oštečuje majku,mada opet tako rano izdvajanje malaca,može,da pusti neke posljedice u"glavi" ženke,jer ipak su ciklidi jako inteligentne ribe.
Sad ako ženka drži jaja 3-4 dana i kasnije jih pojede ili ispljune u igri ima niz faktora:
- mužjak nije oplodio jaja,dakle mužjak jeste fertilan,što može biti posljedica slabog kvaliteta vode u mladosti /visok % nitrita,nitrata/,možda je mužjak predebeo ili uprkos savršenoj boji on nije još polno zreo.
- a ženke iako su jaja uredno oplodjena,one to izbace,baš neke gužve u akvariju,što može prouzrokovati neki stres situaciju kod ženke i ona znade u takvim trenucima ispustiti jaja ili neki sudar drugog ciklida ili pak želja za hranom ,te možda i ženka još mlada pa se joj nisu još razvili svi ti "majčinski "instinkti pa to ona shvati kako da shvati.
Da bi bio mrest uspešan treba voditi brigu o kvaliteti vode kao i ishrani,dakle često menjanje vode ,dobra i adekvatna ishrana,te uredno uradjena dekoracija i ciklidi u grupi,nekako su garant za uspešan mrest.
Ciklidi,pogotovo Malawi znadu se izmrestiti odmah nakon promene vode ili promjene sredine ili pak promjene dekoracije i naravno njim treba malo ,da se uradi mrest ali to mora biti uradjeno na nekom zavidnom nivou.
Skoro zaboravih,da ponekad i podizanje temperature navodi ciklide na mrest.
Primjerice radi :profesionalni odgajivači podignu temperaturu na  27 - 28 stupnjeva i tri dana ne hrane ciklide i poslije ima mrestova....

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 June, 2018, 11:49:10

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154849
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 91
  • Online Ever: 450