Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Red cherry shrimp i jos neke ?  (Read 7168 times)

Offline Bojan Zujevic

• Član
Red cherry shrimp i jos neke ?
« on: 15 October, 2011, 21:11:26 »
Koje mi kozice preporucujete u akvarijumu sa red cherry da mogu obe vrste da se razmnozavaju a da se ne ukrstaju medjusobno .

Offline stsasa

• Član
Re: Red cherry shrimp i jos neke ?
« Reply #1 on: 16 October, 2011, 17:51:31 »
Što se tiče kozica Neocaridina denticulata sinensis var. red to jest Cherry Shrimp ili Red Cherry Shrimp njena divlja forma još je selekcijom dobijena u narandzastoj (video) i zelenoj boji (rekao mi čovek da mu pocrkali). Ako ih budeš drzao zajedno verovatno će se vratiti u divlju formu posle nekoliko ukrštanja. Ostsle vrste (na primer Cardina japonica ) ako zeliš da ih razmnožavaš koliko znam u stadiju larve traže slanu vodu. Imaš nekoliko vrsta većih kozica koje filtriraju vodu prednjim nogama. Ja sam ih uzimao par puta ali su mi živeli kratko (oko 6 meseci). Nisam primetio da diraju ostale stanovnike danju ili noću kao što to rade rakovi. Meni su ove crvene najinteresantnije a i lako se odrzavaju. Znači sve što nije Neocaridina denticulata a kozica je. Možeš i raka sa kozicam (rak noću lovi uspavane ribetine).

Offline Bojan Zujevic

• Član
« Reply #2 on: 16 October, 2011, 20:15:07 »
Vise sam mislio na npr. red cherry i crystal red i slicno .

Offline stsasa

• Član
« Reply #3 on: 16 October, 2011, 20:54:18 »
Caridina cantonensis sp. "Red" ili Caridina serrata (možda) je kozica dobijena selekcijom i ukrštanjem nekoliko vrsta kozica (pamet sa interneta) a još kažu da se ukrštanjem kozica od različitih odgajivača ne dobija uvek kozica koja liči na roditelje jer su selekcije išle različitim ukrštanjim a da je samo rezultat na oko isti. Na osnovu ovoga moraš probati i videti sta se dešava ili ih nabaviti od nekoga ko ih je duže vreme držao zajedno a da nisu htele da se ukrste. Nisam ti baš pomogao ali možda ti bude od koristi pri konačnoj odluci.

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #4 on: 17 October, 2011, 07:53:36 »
Mislim da se sve kozice koje se mogu naći kod nas ukrštaju međusobno, preko imaš zelene, žute, crne, tirkiz, plave, teget, ali nažalost mislim da se sve ukrštaju međusobno...

Offline Bojan Zujevic

• Član
« Reply #5 on: 17 October, 2011, 18:44:31 »
Malo citata sa interneta :

Crystal Red Shrimp
Caridina sp. "Crystal Red" (belongs to the Caridina serrata species complex)

This shrimp will readily cross with the bee shrimp (crystal black shrimp), chinese zebra shrimp, and the tiger shrimp. The bumblebee shrimp might also cross with this shrimp, but it is less likely to do so since it seems to be a completely different species.

Red cherry se ne spominje u vezi ukrstanja pa sam mislio da neko moze nesto da mi kaze iz prakticnog iskustva ako ih je drzao zajedno.

Offline Bojan Zujevic

• Član
« Reply #6 on: 17 October, 2011, 19:05:50 »
I jos bitnije pitanje gde kupiti cristal red shrimp ? Da li je nekome poznato gde ih ima na prodaju ?

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #7 on: 18 October, 2011, 07:40:07 »
Ja imam red cherry...

Offline Bojan Zujevic

• Član
« Reply #8 on: 18 October, 2011, 17:00:07 »
Ma imam ih i ja koliko hoces ( red cherry ) ali cristal red e to je vec problem .

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #9 on: 02 November, 2011, 18:18:06 »
Problem je samo cena od 800 din po komadu za Red Crystal, ali bitno je da ih ipak ima.  :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 April, 2018, 12:20:29

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154748
  • Total Topics: 9327