Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kvarcni pesak,totalna nula!  (Read 13588 times)

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
Re: Kvarcni pesak,totalna nula!
« Reply #10 on: 06 October, 2011, 12:59:53 »
To je odlicna ideja.Evo upravo sam stavio pesak u mresni akvarijum povrsine dna 100x30.Naravno,nista se ne vidi od peska ali cekam neko vreme da se slegne pa cemo videti sta se desava.Nula najlepse izgleda,tu nema spora,samo je pitanje da li ce se previse dizati i praviti probleme..
Stavicu fotke pa cete videti.P.S.Petre,ako ti bude trebalo kvarcne zute nule,ostace mi 20-tak kilograma pa ti mogu dati to,da ne bacam..ali prvo da vidimo kako se ponasa u vodi.. ;)

Spajke legendo! HVALA!
Gledaj ti koliko volis kako se to ponasa, a ja taj pesak hocu svakako.
Hvala ti najlepse jos jednom!

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #11 on: 06 October, 2011, 13:11:41 »
Ma nema na cemu,tu smo da jedni drugima pomognemo ;)
Kad naletis ka N.Beogradu mozes ga pokupiti ili kad ja budem isao ka tvom kraju... 064/6827117 Marko

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #12 on: 06 October, 2011, 13:46:21 »
rasprsivac ide u komoru sa mot.glavom koja vraca vodu iz filtera u aq.  jedino, ako se tebi dopada zavesa od mehurica u aq-u...
Ma kakva zavesa,stavicu ga u komoru iz koje se vraca voda.Jel to nema veze,bice dobra aeracija?Jer se vazduh rastvara u komori ali ulazi i u akvarijum?Hvala na savetu!

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #13 on: 06 October, 2011, 14:11:53 »
rasprsivac ide u komoru sa mot.glavom koja vraca vodu iz filtera u aq.  jedino, ako se tebi dopada zavesa od mehurica u aq-u...
Ma kakva zavesa,stavicu ga u komoru iz koje se vraca voda.Jel to nema veze,bice dobra aeracija?Jer se vazduh rastvara u komori ali ulazi i u akvarijum?Hvala na savetu!

E sad, sto se ovoga tice ja sam cuo teoriju (ne kazem da je ispravna, samo sam cuo) da se vazduh iz rasprsivaca uopste ne rastvara u vodi, vec da aeracija preko rasprsivaca iskljucivo sluzi da bi se povecala pokretljivost povisine vode, i da je to nacin na koji se kiseonik mesa sa vodom u akvarijumu.
Proveri ovo prvo, pa vidi sta bi ti najvise odgovaralo. Ja sam oduvek imao rasprsivace u samim akvarijumima, za svaki slucaj.

Offline Kenny

• Kvalitetan
  • Napredni član
  • F0
« Reply #14 on: 06 October, 2011, 14:22:13 »

E sad, sto se ovoga tice ja sam cuo teoriju (ne kazem da je ispravna, samo sam cuo) da se vazduh iz rasprsivaca uopste ne rastvara u vodi, vec da aeracija preko rasprsivaca iskljucivo sluzi da bi se povecala pokretljivost povisine vode, i da je to nacin na koji se kiseonik mesa sa vodom u akvarijumu.
Proveri ovo prvo, pa vidi sta bi ti najvise odgovaralo. Ja sam oduvek imao rasprsivace u samim akvarijumima, za svaki slucaj.

Petre, a koliko ti imas godina?

"Teorija je delimicno tacna, sve zavisi od viskoznosti vode i njene negativne naelektrisanosti prema vazduhu. A to sada zavisi od drugih stvari o cemu takodje ima vise teorija..." :D

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #15 on: 06 October, 2011, 14:24:51 »
Evo recimo ovaj tekst sam nasao na internetu a vezan je za tu problematiku:

"How Do Air Stones Increase the Oxygen in the Aquarium Water?

As for increasing the oxygenation of the water, the best thing air stones do is provide good water circulation - so if your filter is adequate to the tank, it will already be providing adequate water circulation, and the benefit from an air stone and air pump will be minimal and unnecessary.

The air stone will increase the water circulation more than an undiffused air feed into the tank from an air pump, and the bubbles themselves will also increase the surface area of the water more, but the real benefit from an air stone as far as oxygenation goes is just the increase in circulation."

Preuzeto sa: http://www.firsttankguide.net/airstones.php

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #16 on: 06 October, 2011, 14:25:51 »

Petre, a koliko ti imas godina?

35, sto pitas?

Offline Kenny

• Kvalitetan
  • Napredni član
  • F0
« Reply #17 on: 06 October, 2011, 14:34:12 »
Pa, malo je fizika zakazala... Nista licno...

Samo po toj tvojoj  teoriji ispada da je najbolje da vodu buckamo velikim mehurovima - diretk iz creva, bez rasprsivaca, jer je tada najvece uzburkavanje i talasanje povrsine... e, pa nije tako :)
Sto su sitniji mehurici to je veca dodirna povrsina vode i sveze ubacenog vazduha... Nije isto ubaciti 1 veliki mehur i 200 malih-zapremina ista, povrsina mnoooogo manja kod prvog!

Izguglaj "Kratak kurs o značaju finih mehurića".

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #18 on: 06 October, 2011, 14:42:32 »
Pa, malo je fizika zakazala... Nista licno...

Samo po toj tvojoj  teoriji ispada da je najbolje da vodu buckamo velikim mehurovima - diretk iz creva, bez rasprsivaca, jer je tada najvece uzburkavanje i talasanje povrsine... e, pa nije tako :)
Sto su sitniji mehurici to je veca dodirna povrsina vode i sveze ubacenog vazduha... Nije isto ubaciti 1 veliki mehur i 200 malih-zapremina ista, povrsina mnoooogo manja kod prvog!

Izguglaj "Kratak kurs o značaju finih mehurića".

Pre svega to nije moja teorija, vec sam rekao Spajketu da sam samo nacuo da postoji i ta teorija.
I nije bilo govora o tome kolika je povrsina mehurica i sta sve ne jer se ne razumem u fiziku, vec je covek pitao dali da ubacuje rasprsivac ili je dovoljno da dobija aeraciju iz komore filtera gde bi mu rasprsivac bio.
Nema potrebe za pokusavanjem da me uvredis iz tvojih licnih potreba preko skrivenog on-line dokucavanja, vec iskoristi svoju strucnost da pomognes nekim argumentovanim savetom coveku koji je postavio pitanje na forumu.

Offline Kenny

• Kvalitetan
  • Napredni član
  • F0
« Reply #19 on: 06 October, 2011, 15:00:44 »
Lepo sroceno...
Dao sam tebi, time i njemu, odgovor na pitanje da li ili ne u komoru od filetera... Po tvojoj prenesenoj teoriji bilo je NE, po nekoj drugoj DA.

Pazljivo samo procitaj i uvideces moju zelju za ukazivanjem prave istine i zelju da ti naucis nesto pa da sledeceg puta tom nekom teoreticaru odgovoris. A ne upucivanjem uvrede na racun tvoga neznanja, koje eto iz fizike nije, ali mozda je iz neke druge oblasti daleko vece od moga. 

Svejedno, tekst je lepo i citko napisan, pre svega razumljivo, pa ako ti nije ispod dostojanstva - preporucujem da ga procitas ti kao i svako drugi ko ima vode u aq!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 June, 2018, 15:20:16

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154844
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 66
  • Online Ever: 450