Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kvarcni pesak,totalna nula!  (Read 14383 times)

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
Kvarcni pesak,totalna nula!
« on: 05 October, 2011, 22:18:40 »
Drugari,stigao mi je kvarcni pesak,toliko sitan da ja ne mogu da verujem :)
Kao secer u prahu izgleda!Ne secam se da sam do sada ikada imao tako sitan pesak pa se malo plasim da li ce se podizati u akvarijumu,ulaziti u filter i sl. Da li neko od Vas ima takav pesak,znaci najsitniji na svetu :) i da li ima nekakvih problema sa njim?Bilo bi dobro da bacite i neku fotkicu istog ako imate ;)

Offline Dzo

• Napredni član
Re: Kvarcni pesak,totalna nula!
« Reply #1 on: 06 October, 2011, 00:28:43 »
Koje je boje? Ja imam nulu, dunavac... Lakse se pomera od krupnije granulacije ali mi ne ulazi u filter.
So long and thanks for all the fish...

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #2 on: 06 October, 2011, 00:32:08 »
Zute je boje.Posto imam unutrasnji filter sa zazorom ne smeta mi jer nece moci da dodje do druge komore sa medijima za filtraciju...nadam se da ce biti sve ok..takodje kapiram da na rasprsivac mogu da zaboravim jer ce nenormalno podizati pesak.. :)

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #3 on: 06 October, 2011, 01:05:03 »
Kad nadjes crne boje javi...  Stavi rasprsivac na kamen ako bas dize pesak.
So long and thanks for all the fish...

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 06 October, 2011, 10:52:53 »
Pogledacu da li ima crnog tj. obojenog kvarca.A za rasprsivac nema druge nego na kamen..ali videcemo sve kad ubacim pesak..nakacicu fotke..

Offline Kenny

• Kvalitetan
  • Napredni član
  • F0
« Reply #5 on: 06 October, 2011, 11:46:04 »
Znam ljude koji su imali takav pesak, kupljen pod nazivom "pesak za decija igralista" i mogu ti reci da se u akvarijumu nije pokazao kao dobar. Brzo su ga menjali... Kao brasno je, dizu ga ribe, nosi ga struja... totalan promasaj po meni...

Zute boje imam i ja pesak i odlican je. Sam ga sam iskopavao, u davnasnjem recnom koritu, postavicu sliku ovih dana, pa ako ti se svidi, a pri tom i ne zuri ... mozemo se dogovoriti.

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 06 October, 2011, 11:59:02 »
Svakako cu prvo staviti kao probu u manji akvarijum.Jer mi je lakse da vadim pesak iz akvarijuma od 100 litara nego iz akvarijuma od 400 :)
Mada mislim da nece biti problema jer sam ga imao i ranije..tada sam imao kanister filter u koji je pesak ulazio i imao sam problem tog tipa ali sada kada imam unutrasnji filter sa zazorom,pesak ne moze da dodje toliko visoko...a sto se tice podizanja peska pri rovarnju i cesanju riba,to mi ne smeta.Ali kao sto rekoh,isprobacu prvo u manjem akvarijumu pa cu videti.
U svakom slucaju,hvala ti,bicu oprezan i praticu sta se desava..

Offline bojan74

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 06 October, 2011, 12:15:32 »
rasprsivac ide u komoru sa mot.glavom koja vraca vodu iz filtera u aq.  jedino, ako se tebi dopada zavesa od mehurica u aq-u...

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #8 on: 06 October, 2011, 12:23:18 »
Spajke, kapiram da pesak nula fantasticno izgleda i svakako bih i ja voleo da ga nabavim.
Evo ideje.....sta mislis o tome da u delu gde je usisnik kanistera napravis jedan malo kameniti deo (recimo od oko 20cm x 20cm). Dali ti se to uklapa u biotop?
To bi mozda bilo zgodno resenje, a opet bi akvarijumu dalo interesantniji i bogatiji izgled svakako ako bi imao veci deo sa peskom, i uveliko manji sa kamenitim dnom.
Samo ideja, ipak sam ja jos amater.

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #9 on: 06 October, 2011, 12:42:28 »
To je odlicna ideja.Evo upravo sam stavio pesak u mresni akvarijum povrsine dna 100x30.Naravno,nista se ne vidi od peska ali cekam neko vreme da se slegne pa cemo videti sta se desava.Nula najlepse izgleda,tu nema spora,samo je pitanje da li ce se previse dizati i praviti probleme..
Stavicu fotke pa cete videti.P.S.Petre,ako ti bude trebalo kvarcne zute nule,ostace mi 20-tak kilograma pa ti mogu dati to,da ne bacam..ali prvo da vidimo kako se ponasa u vodi.. ;)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
13 December, 2018, 06:06:06

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 84
  • Online Ever: 450