Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Ikole u 350 litara  (Read 11201 times)

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
Ikole u 350 litara
« on: 26 September, 2011, 23:45:20 »
Drugari,ovako stoji stvar
Dugo godina sam gajio Mbune i mogu Vam reci da su mi malo dosadile u nekom smislu.Razmisljam da krenem sa Tropheusima i to sa Ikolama ili nesto slicno.Planiram da ubacim jedno jato od 15-tak komada u akvarijum dimenzija 130x52x52 visina.Zanima me da li ce im biti tesno u toj litrazi i ako mi mozete dati neki savet vezan za ishranu,nacin uredjenja akvarijuma i slicno. Unapred hvala

Offline McBain

• Značajni član
Re: Ikole u 350 litara
« Reply #1 on: 27 September, 2011, 00:49:28 »
Da Bog da ti dosadile i Ikole :D

Offline rott

• Napredni član
« Reply #2 on: 27 September, 2011, 07:30:39 »
Nece im biti tesno,samo napreed sa ikolama. Dekoraciju napravi po svom ukusu. U sustini bi trebalo da se svodi na dve grupacije kamenja,ali ja vise volim kad je ubiljeno.  ;)

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #3 on: 27 September, 2011, 07:46:35 »
Nece im biti tesno tu, cam mislim da moze do 20 komada da pliva u tom akvarijumu.

1. Sto se tice ishrane trudi se da bude bar 95% biljne hrane, mada je to diskutabilno... Ja moje tropheuse trenutno hranim samo sa NLS-om i mogu ti reci da jako lepo prihvataju. Hranio sam ih i sa Tetra phyll-om i spitulinom u tabletama ali najvise mi se svidja kako jedu NLS. Znam ljude koji svoje tropheuse hrane  sa tetra discusom bez vidljivih problema cak se te ribe redovno mreste i bas lepo izgledaju.
To je najvise na tebi, kako odlucis i kako naviknes svoje ribe.
Druga stvar vezana za ishranu u startu je da moras da pitas kojom hranom su hranjene ribe koje kupujes kako ne bi doslo do velikog soka prilikom promene nacina ishrane.

2. Uredjenje je tvoja stvar i kako se tebi svidja, jedino bi bilo dobro da se trudis da akvarijum teritorijalno podelis na dve strane tako sto ces levo i desno da imas po jedan marker ili skup markera koji ce odredjivati teritoriju dominantnog i subdominantnog muzjaka. Iako kazu da kod tropheusa biljke tesko uspevaju, kod mene jako lepo napreduju criptokorine i anubije.

Ne znam da li sam sve rekao ali ti pitaj ako imas jos pitanja, mada mi je post poprilicno dugacak, zapamti da je tropheus riba kao i sve druge koja trazi samo malo vise brige.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #4 on: 27 September, 2011, 09:40:49 »
Spajke, verovatno si greškom temu otvorio u podforumu ''Malawi'' a ako nisi, onda bi trebalo da još dosta učiš o Tropheusima...  ;)  :) 

Srećno pri prelasku i nabavci!

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #5 on: 27 September, 2011, 10:29:56 »
Nedara,greskom naravno :)
Znam da je to Tanganjika ali iz navike,jer sam ovih godina "visio" samo u podforumu Malawi ali vreme je da se i to promeni :)
Zanima me samo koliko treba vremena da se ofarbaju,cuo sam da malo sporije rastu..Cuo sam razne price o Tropheusima,od onih da su laki za gajenje kao Mbune,do onih da ce mi se poubijati,bloutovati i slicno..
Pa zato moram malo da Vas smaram sa pitanjima u pocetku.Dosta toga sam nasao i u ranijim postovima ali nije na odmet da i ja otvorim neki post na tu temu :) Hvala Vam svima na savetima i komentarima..

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #6 on: 27 September, 2011, 10:42:54 »
Farbanje riba ide od vrste do vrste, moje ikole imaju oko godinu dana i jos nisu potpuno ofarbane, jos malo im treba (vidis na avataru), maswe se recimo mnogo brze ofarbaju.

Stara je prica da je pravilo da nema pravila, ali kod tropheusa ima malo pravila i ticu se ishrane, sve ostalo je isto. Mozes ti sve da ispostujes knjiski, da ih hranis samo najboljom hranom, a onda jednog dana losa voda i cao pola jata  :lipsrsealed:, jos nisam video da su se tropheusi poubijali ukoliko im pruzis osnovno za zivot.

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 27 September, 2011, 12:23:41 »
Znaci cesmovaca im odgovara kao Malavcima?Redovna zamena i ostalo...

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #8 on: 27 September, 2011, 12:30:28 »
Tako je.

Česmovača, redovna zamena vode, dobar filter, adekvatan broj jedinki i kvalitetna hrana su osnovne stvari za uspešno gajenje tropheopsa.

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #9 on: 27 September, 2011, 12:34:48 »
Nedara,reci mi koji kapacitet filtera mi treba.Znam da oni vole jacu filtraciju.Ovaj moj je Atman 1200l/h a bice oko 300 litara vode u sistemu..Da li je to dovoljno?Da li da im ubacim neki unutrasnji da malo pravi turbulenciju ili ne mora?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 April, 2018, 04:13:28

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154746
  • Total Topics: 9327