Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Iz skoljkograda u kameni grad  (Read 15709 times)

Offline draganbk

• Značajni član
Iz skoljkograda u kameni grad
« on: 22 September, 2011, 23:06:03 »
U mom malom aq koji ima manje od 50 litara kad se oduzme filter se svasta izdesavalo.
Do sada sam veoma uspesno drzao multije i odlucio sam da predjem na gombije.
S obzirom da sam danas nabavio prvog stanara, morao sam da preselim multije kod kuma, a za novog stanovnika da pripremim aq.
Na prvoj slici se vidi kako je izgledao skoljkograd, a na drugoj kako izgleda sada.
Dajte mi svoje misljenje sta bih mogao da uradim da izgleda sto bolje.

Offline draganbk

• Značajni član
Re: Iz skoljkograda u kameni grad
« Reply #1 on: 22 September, 2011, 23:10:40 »
Ostala su mi 3 multija, pa sam im desno ostavio njihov zivotni prostor sa nekoliko skoljki, a ostalo sam pravio za gombija. Naravno jos treba da ih stigne.
Evo jos malo slika.

Offline draganbk

• Značajni član
« Reply #2 on: 22 September, 2011, 23:12:51 »
Novi i stari stanar su se upoznali  :)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #3 on: 23 September, 2011, 06:24:31 »
Meni tu najviše smeta morska školjka tj. kućica morskog puža, umesto nje ubaci još 5-6 kućica našeg kopnenog puža (imaš ih već 2).

Zalepljeni poster je misterija, na par fotki deluje normalno (vide se odštampane biljke) a na 2 fotke neke misteriozne linije! Mislim da bi efektniji bio skroz crni poster/folija.

Offline draganbk

• Značajni član
« Reply #4 on: 23 September, 2011, 08:41:05 »
Plan je da sve skoljke idu napolje cim dobijem jos gombija, a poster je izmedju dva stavka pa zato dobije te linije. Ne znam gde da uglavim crnu foliju, jedino u sam aq da je stavim i zalepim na zadnje staklo. Plan mi je i koju nanu da ubacim.

Offline Sinke

• Početnik
  • *
« Reply #5 on: 23 September, 2011, 11:21:02 »
Moji transcriptusi vole uske prolaze između kamenja s tim da su si još ispod kamenja u pijesku iskopali dodatne tunele...
Osječaju se sigurnije i zadovoljnije ako ima dosta kamenja.
Isto tako puno transcriptusa u ovako malo litara neče funkcionirati jer kada ženka odabere mužjaka odnosno kada se upare ostali transcriptusi su jednostavno smetnja i konstantno ih naganjaju po akvariju.
Znam to iz iskustva jer ih imam u 60 litara i bila je jedna ženka i tri mužjaka i kada se uparila sa jednim ostala dva sam morao izvaditi jer su doslovno živjeli u čošku akvarija na površini.... :sad:
Kada dobe malce i multići budu bili na meti jer su jako teritorijalni tada..
U svakom slučaju kamenje si im dobro posložio bit če im super ali računaj samo na dva gombija u tom tanku....

U mom potpisu ti je link pa možeš vidjeti kako sam ja to posložio u 60 litara...  ;)
Abusus abusum invocat - Jedna greška vuče drugu za sobom.
http://www.ciklidi.org/forum/index.php/topic,10134.0.html

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #6 on: 23 September, 2011, 12:34:54 »
Pre svega svaka cast sto gajis patuljaste ciklide, koji su meni fantasticni inace.
Ova tema me zanima vec dugo vremena, i jedva cekam da napises kako se slazu gombiji i multiji, jer ja planiram negde da nabavim gombije (ako uspem) i ubacim ih sa multijima.

Evo par saveta iz mog licnog iskustva sa multijima u malim akvarijummima.
Svaka cast sto si se opredelio za kanister, jer im dajes vise korisne povrsine u akvarijumu, a mozes lepo odmeriti protok vode na regulatorima.
Ja bih jedino, ostavio malo vise mesta za multije ovde, i napravio bih malo vecu vizuelnu barikadu. Sigurno racunas da ce se multiji vrlo brzo i obilno razmnoziti, a sa vizuelnom barikadom u vidu kamena ili panja ce cak i podmladak ostati u tom delu akvarijuma sa dovoljno skoljki vinogradarskog puza.
Sto se pozadine tice, zaista bih voleo ako bih kod tebe video 3D pozadinu u vec ovako lepo sredjenom akvarijumu. Naravno, da ne bi oduzimao od prostora, pozadina takodje ide iza stakla kao i ovaj poster. Veoma lako i jednostavno je mozes napraviti rezbarenjem stiropora nozem, ili topljenjem, da bi nakon toga to prefarbao bilo kojom bojom (recimo akrilnom). Trudis se da tamnije nijance budu u procepima, i da suvom bojom tu i tamo dodas realisticne "fleke" na "kamenu".

Eto, toliko od mene za sada, nadam se da ce ti pomoci u slucaju da imas neke nedoumice kako da radis jos malo na ovom tvom divnom akvarijumu.

Svak cast za izbor riba i unutrasnje uredjenje.

Offline draganbk

• Značajni član
« Reply #7 on: 25 September, 2011, 22:17:09 »
Hvala.
Definitvno moram da sredim pozadinu, to ste mi svi rekli.  :)
Multije sam planirao da izbacim, zato im nisam stavio vise skoljki. Videcu kako ce da se razvija situacija kad stigne jos gombija. Ako bude kako Sinke kaze i formira mi se par, onda cu da ostavim jedan par gobmija i jos neke skoljkase. A ako budu previse agresivni nije ni to lose jer cu onda konacno morati da uzmem veci aq.  ;)

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #8 on: 26 September, 2011, 09:49:09 »
... A ako budu previse agresivni nije ni to lose jer cu onda konacno morati da uzmem veci aq.  ;)

Hahaha, definitivno si u pravu. Svako od nas samo trazi razlog za veci akvarijum. :laugh:

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #9 on: 26 September, 2011, 20:54:43 »
ruku na srce nama ne treba velik razlog za veci aq  :grin:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 November, 2018, 14:02:05

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154925
  • Total Topics: 9361
  • Online Today: 93
  • Online Ever: 450