Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Vreme izmedju mresta?  (Read 19770 times)

Offline rale

• T.F.C.
  • Napredni član
  • Pozdrav. Rale
Re: na koliko se pare malavi i mabuni ciklidi
« Reply #40 on: 22 January, 2011, 08:48:56 »
Ili ovako
T.F.C.

Offline djuma

• Veoma napredan član
« Reply #41 on: 23 January, 2011, 12:41:39 »
Ova moja nema toliki podvaljak, ali kao da nesto mulja po ustima. Pokusacu ovih dana da je uslikam, pa da probamo zajedno da odgonetnemo sta je u pitanju. Jos nesto, primetio sam i da jede hranu.

Interesuje me, sta u slucaju da nosi male, a da ne znam dan od kada ih nosi, kada je onda prebacujem u drugi akvarijum?

Offline rale

• T.F.C.
  • Napredni član
  • Pozdrav. Rale
« Reply #42 on: 23 January, 2011, 13:11:21 »
Ne mora da ima toliki podbradak da bi nosila, iako jede hrane ne znaci da ne nosi, mada u vecini slucajeva upravo to znaci. Na primer kod trofeusa sam primetio da pojedine zenke ( malo inteligentnije ) uzmu pesak ili sitne kamencice u usta ne bi li zavarale muzjake kao fora nosece su, te ih ovi ostave na miru.

Kao prvo, bez uvrede, mrest ne traje 5-10 minuta, to je cin od par sati, ako ni u tom periodu ne primetis sam cin mresta, morao bi sutradan ili za dan dva da primetis promene na sam izgled podbratka, i to ti je dovoljno da u 90% pogodis kada se mrest odigrao, ako ni tada ne primetis znaci da te ne zanimaju preterano!
T.F.C.

Offline djuma

• Veoma napredan član
« Reply #43 on: 23 January, 2011, 20:39:08 »
Hvala puno na informacijama, cini mi se da sam ipak propustio mrest jer po svemu sudeci ova zenka izgleda da nosi male, bar se meni tako cini kao liku. Slika je malo losijeg kvaliteta ali se nadam da ce se videti na video klipu.

Interesuje me da li malci obavezno moraju da se prebacuju u drugi akvarijum ili mogu da budu u istom ali u mrestilici?

Ako ih prebacujem u drugi akvarijum kakve uslove treba da ispuni, sem da voda bude iz istog akvarijuma gde su i odrasli prvih dana? Sta mi je potrebno sve od opreme i cime se hrane malci?

Offline djuma

• Veoma napredan član
« Reply #44 on: 23 January, 2011, 20:42:50 »
Evo slike, a uskoro stize i video.

Offline djuma

• Veoma napredan član

Offline DejaNS

• Član
« Reply #46 on: 24 January, 2011, 00:02:19 »
Bitno da imas filter pumpu, tj. dotok kiseonika i grejac, naravno. Hranis ih sa hranom kao i za odrasle samo izmrvis, to je najednostavnije. Mada ima i spec. hrane za mlade, kao brasno sitno.
Riba što pliva u dva pravca!

Offline djuma

• Veoma napredan član
« Reply #47 on: 25 January, 2011, 09:32:58 »
S obzirom da nemam jos uvek neki pomocni akvarijum, interesuje me da li ce biti problem ako ih prebacim u neki akvarijum u kojem nema formiranih baterija u filteru, tj mislio sam da uzmem neki najobicniji filter, pumpicu za vazduh i grejac?

Da li mogu zenku prebaciti u taj akvarijum i cekati da se sama izmresti, jer ovo je prvi put da mi je neka ribetina trudna, pa ne znam kako da izvadim male? Da li ce ih pojesti? Da li ce njoj smetati ako par dana bude odvojena od ostalih riba, tj da li ce imati problem kad je vratim u veliki akvarijum?

Da li u tom novom akvarijumu, moraju imati podlogu(pesak, kamenje) jer bih to izbegao zbog lakseg ciscenja akvarijuma i koja je optimalna velicina akvarijuma za mrest?

Unapred hvala svima na odgovorima

Offline milanpop

• Značajni član
« Reply #48 on: 25 January, 2011, 13:23:42 »
mozda bi bilo najbolje ,kad vec ne znas kad se riba mrestila,da ostavis zenku da sama izbaci male a da se pripremis za sledeci mrest :)  a mrestice se :)
imas mnogo nekih osnovnih pitanja...pozdrav
Hiljadu problema,nema problema

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
10 December, 2018, 12:25:08

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154929
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 84
  • Online Ever: 450