Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Vreme izmedju mresta?  (Read 18835 times)

Offline GOGIno

• Početnik
  • *
(No subject)
« Reply #20 on: 13 May, 2004, 17:46:12 »
Nije ti se ucinilo to jeste panj mada ni sam ne znam kakve uticaje on ima na vodu

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #21 on: 14 May, 2004, 16:16:42 »
Moze da ti zakiseli vodu kad se natopi , veruj mi da im takva voda ama bas uopste ne prija.Moj ti je savet da izvadis todrvo napolje :!:
Pozdrav, Joca

Offline GOGIno

• Početnik
  • *
(No subject)
« Reply #22 on: 14 May, 2004, 18:44:08 »
Izvadjeno

Offline grisha

• Član u razvoju
  • **
neverovatno
« Reply #23 on: 08 August, 2005, 14:49:45 »
pre vise od mesec dana sam primetio da zenka acei nosi ikru. u medjuvremenu je pocela i druga da nosi a ja to nisam primetio, umesto da "porodim" prvu zenku ja sam nasilno prekinuo "trudnocu" drugoj zenki. mladunci prve su verovatno pojedeni. e sad ona jaja koja sam "porodio", a ne mladunce kako je trebalo, sam ostavio u malom akvarijumu i otisao na odmor. pre dva dana sam primetio da nesto pliva po aq. mali acei! znao sam da su ciklidi zilavi ali ovoliko nisam predpostavio

SNAGA CIKLIDA!!!!!!!!  CIKLID_150  CIKLID_290

Offline MILPER

• Veoma napredan član
Re: neverovatno
« Reply #24 on: 08 August, 2005, 16:03:09 »
Pseudotropheus Asei, se toliko mreste da stvarno nisu normalni!!!! Ja srecom imam samo jedan par....
Meni zenka iznese mlade,prodje 2-3 dana i onda opet sve nanovo..... CIKLID_179  CIKLID_179

Vise ih ni ne vadim iz zenkinih usta,nego sta prezivi u akvarijumu prezivi....ali pored uvek gladnih delfina tesko   CIKLID_115 !!!

Offline aleks667

• Značajni član
Koliko cesto se ciklidi razmnozavaju?
« Reply #25 on: 18 December, 2005, 00:09:52 »
Znam odgovor na ovo pitanje: cesto, veoma cesto. Ali me interesuje nesto drugo. Da li je tako i u prirodi? Npr. Za nigrofasciatusa kazete da se mresti svake dve nedelje. Da li se i u prirodi mresti isto tako ili redje. Pitanje vazi za sve ciklide?!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Koliko cesto se ciklidi razmnozavaju?
« Reply #26 on: 18 December, 2005, 00:32:35 »
Jedan od elemenata koji su predsulov mresta je hrana. Da bi se zenka "napunila" ikrom, neophodno je da unosi hranu. U prirodi ciklidi gladuju u odnosu na svoju bracu u aikvarijumima, te su im i mrestovi mnogo redji...

Ustonose, nose mnogo duze mladj u prirodi, nego u kavarijumu, jer je mi "cedimo" samim tim se redje mreste mreste u prirodi i iz tih razloga.

Ikrasice, cuvaju mladj dugo dugo, u prirodi, dok ista prica sledi, u akvarijumu im mi uzimamo mladj i oslobodajmo ih iste, te su oni mnogo brze spremni za mrest itd itd itd
Pozz
Piroman

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #27 on: 18 December, 2005, 00:34:12 »
Ovde se ocekuje i jedan ,,posten,, Bojkov odgovor.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #28 on: 18 December, 2005, 20:48:58 »
Pa ja mogu dati odgovor za Malawi ciklide.
U samom jezeru Malawi ciklidi se mreste od novembra do aprila,u takozvanom kišnom periodu,jer je tad jezero najtoplije /23-27 stupnjeva celzijusa/.Naravno da se ne mreste svi ciklidi od novembra do aprila,neki se mreste samo novembra,dok drugi decembra i tako dalje.U prirodi majka nosi ciklide od 18-24 dana,što opet zavisi od temperature vode u jezeru.Obično imaju ženke jedan do dva mresta na sezonu.Treba odmah ukazati,da su ciklidi u velikim grupama,gdje ima puno ženki,a faktički samo jedan,vodeči mužjak.
U akvariju se ciklidi takoreči,zbog uslova,non-stop mreste,mada i tu imaju ženke neki limit u vidu,toliko puta se mi stvore jajašca i gotovo.Kad taj limit predju nema ni mresta .Profesionalni odgajivači koriste se metodom povišene temperature /28 stupnjeva celzijusa / i oskudevaju jim ishranu,na trodnevni post u nedelji.Naravno debeo ciklid neče se mrestiti.
A u akvariju period od ispuštanja malaca do ponovog mresta opet zavisi od ciklidia do ciklida,pa može biti 7 dana,pa i do 60 ili još više dana.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #29 on: 18 December, 2005, 21:24:33 »
Saulosi, kada hoces nesto da pitas Bojka napisi mu pm ili email, ako nesto hoces da pitas na forumu, ne ocekuj da ces da dobijes odgovor samo od Bojka...
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 April, 2018, 00:01:59

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154746
  • Total Topics: 9327