Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Shonetovi diskusi  (Read 61642 times)

Offline Shone

• Napredni član
Shonetovi diskusi
« on: 17 August, 2011, 08:05:37 »
Posle priče o kraljevima, maticama, hrani, raznih nesporazuma i svađa i nabavke kvalitetnih fotografija reših da predstavim sve moje diskuse. Za šta ovo je, moram da napomenem veoma zaslužan jedan od moderatora ovog foruma "Nedara", kojem ovim putem želim da se zahvalim za super urađene fotke i pomoć, jer predstavljanje riba nije moglo da se zamisli bez ovakvih fotki, a ja sam blago rečeno slepac za ovakve stvari. Treba da napomenem da sam ja trenutno na poslu, pa ne znam koliko ću riba uspeti da predstavim, a sve su fotografisane...
Elem da počnemo...
U prvom postu vam predstavljam ribe, koje neće još dugo biti u mom posedu (svega još nedelju ipo dve) ali tu su gde su i zaslužuju mesto ovde. To su ribe koje sam nabavio pre oko mesec dana, menjajući se za viškove red flowera koji se nisu uparili. Ne znam tačno kako se zovu varijeteti, ali nisu baš svakidašnji i veoma su neobični iako nema većeg od 15 cm (približno). Ja sam ih nazvao beli (koji je u stvari žućkast), ghost (beo sa tamnnim perajima), sitno tačkasti i krupno tačkasti. Sve što znam o njima (ukoliko je istina) je da nisu stariji od godinu ipo i da ih je izmrestio Gaja-poznat stari Novosadski akvarista od renomea i da ih je ovaj momak kupio od njega kao male. Imao je više komada, nešto mu se uparilo pa ih je menjao samnom... Riba se nalazi u akvarijumu od 250 l sa ogromnim mangro panjemkoji je jedva stao u akvarijum, zajedno sa jednim leopard diskusom o kome će kasnije biti reči (porodični ljubimac). To bi bilo za sad to o njima, ako se nešto setim pišem naknadno, a evo i fotki

Offline Shone

• Napredni član
Re: Shonetovi diskusi
« Reply #1 on: 17 August, 2011, 09:00:20 »
E sad... Njegovo visočanstvo, gospodin leopard. Moram da mu se obraćam sa Vi i da mu salutiram kad prođem jer je to omiljena riba moje žene, tako da nemoj da je ko rekao da nije lepa...  ;) Ja sam lično išao po njega u pančevo i bio je oko 3 cm kada sam ga doneo. Sećam se bila je i žena sa nama i ona ga je lično izabrala namerno zbog nepravilne leopard šare koja joj se svidela. Uvek ja bio najmanji, maltretiran, saterivan u ćošak (u prvih nekoliko meseci), tada su ga toliko maltrtirali da je jadniok od bežanja okrnjio gornje peraje koje se nikad nije oporavilo. Jedan dan ja hranim ribe, kad ono "ajmo momci  sklekovi", pa "ajde sad glumimo jogurt" ekipa od 7 komada dotle dominantnog jata red flowera u ćošku, a baja u sredini akvarijuma. E tad me je kupio. Imao sam ja do duše još nekolicinu leoparda koji su nekako uvek bili sitniji, pa sam ih se blagovremeno otarasio... jedno vreme sam ga čak morao odvojiti, bio mi je u ukrasnom akvarijumu u kući, gde se malo smirio, jer je često dobijao baje od jadnog  ramirezi mužjaka koji je jaaako lud (kreten mi je u bio do sad jedno 5 ženki, ali ga obožavam, lep je neviđeno). Sada se nalazi u gore navedenom akvarijumu sa gore navedenim ribama. Evo i slika:

Offline stefanovic^v

• Član
  • Veljko Stefanovic
« Reply #2 on: 17 August, 2011, 09:14:35 »
Stvarno lepe ribe  :shocked:  ;)
Ciklidi su zakon ;)

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #3 on: 17 August, 2011, 09:23:34 »
Ruku na srce, leopard je doista lepa riba, ima neverovatan oblik i stvarno mi je žao šđto jnije uparene, ali ima dana...

Offline dranki dak

• Značajni član
« Reply #4 on: 17 August, 2011, 11:48:40 »
Odlicno Shone, postajes sve posveceniji, sad zahvaljujuci vise zeni ili sebi nebitno, ali zajednicka ljubav je cudo i to vec lici da si na ozbiljnom putu sa uzgojem diskusa.   ;) :cool:

Lijepo sto si pomenuo Gaju od koga sam nekad i sam uzimao diskuse! Steta sto cujem da se preorijentisao na papagaje, mada sumnjam da se nece opet vratiti staroj ljubavi, uslo je to njemu u krv. Znam da je imao ove slatke zutace, tako da je vrlo moguce da su ribe po porijeklu njegove. Leopard je pravi magupcina, probaj ga upariti, steta bi bilo takav karakter da ne nasledi potomstvo.  :D
Ocekujem dalje slike, narocito onih tepsija preko 20cm sto si mi pominjao...Ma dolazim ja uskoro, da vidim to sve na licu mjesta.  ;) 

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #5 on: 17 August, 2011, 12:03:33 »
Da... Lopata i tepsija to bi im imena mogla biti, dobio sam ih u zamenu za 20 malaca, pogotovo mi se svidela ženkica što ima stress bar kao divljakuša 10 uspravnih, a kažu da nije, par je isto izmrestio Gaja roditelji marlboro red verovali ili ne, u oba slučaja, s tim da je ženka donešena iz Osjeka mislim pre neki dan, a mužjak je bio tu u Novom Sadu ( koliko je istine u ovome-nemamo pojma, ako su lagali mene i ja lažem  vas). Kod mene su već nekoliko dana i još se štekaju po ćoškovima, može biti da im ne prija što su dole, a mogu biti i malkice bolećivi, no nadam se da će se to vrlo brzo srediti. Naravno evo slika:

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #6 on: 17 August, 2011, 12:05:17 »
Ala slika ovaj dečko! Šta kažete? Svaka čast nedara!!! A kad bi videli sa kakvim fotoaparatom ovo radi... Ne dao nam bog da mu neko da neki dobar aparat, možda neće biti tako dobre slike... Hahahhah

Offline dranki dak

• Značajni član
« Reply #7 on: 17 August, 2011, 12:32:08 »
auuu tepsijetine, svaka cast i fotografu i gazdi!  :shocked: :huh: ;)

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #8 on: 18 August, 2011, 07:54:57 »
Diamonds...
Imam ukupno tri komada, dva su uzeta pogađate od Gaje (bilo ih je četiri, a ostalo dva), a jednom se ne zna poreklo uzeo sam ga u jednoj novosadskoj veleprodaji. No orijentisaću se trenutno na par koji je na slikama... Donešeni su kao što rekoh od Gaje, roditelji su im predivni, uveženi iz Italije i te ribe stvarno treba videti... Iz početka je mužjak bio sa drugom ženkom, bacali su, brljavili jedno 15 puta i ništa. Onda sam zamenio ženke (par diamonda i par tirkiz-diamond) i sa tako zamenjenim ženkama, oba para su u roku od dve nedelje bacila. Ovaj par diamonda bacio je dan posle fotografisanja. Pozerčine, vole objektiv...

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #9 on: 18 August, 2011, 08:06:45 »
Moram se odmah nadovezati na priču sa tirkizem i diamondom, jer su kao što ste već uspeli da shvatite, veoma povezani sa predhodnim parom. Silom svingeri :angel:. Obe ribe su nađene u jednoj veleprodaji kako plivaju sa platikama u vrlo lošem stanju. Ne zna im se poreklo, ni starost, ni gazda, ali su veoma lepe i dobro rade posao. Nebi se začudio da čujem da su Gajini :), ma da mislim da sam načuo da su Markovi, ali informacija nije proverena. Neko ih je sigurno odgajio. Tirkiz je sa onom ženkom kod diamonda uspeo da podigne onih 200 malaca o kojima je bilo reči. Elem, oskudna priča, lepe ribe, pa što onda pričati?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 December, 2018, 11:19:22

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 86
  • Online Ever: 450